Romanya mahkemesi, fenomen Andrew Tate’in İngiltere’ye iadesine izin verdi

0

Tecavüz, cinsel istismar ve insan kaçakçılığına adanmış bir suç örgütü kurmakla suçlanan Andrew Tate, adli sürecin ardından aklanacaklarını söyledi.

REKLAM

Romanya’daki bir mahkeme, İngiltere’nin internet fenomeni Andrew Tate’i iade etme talebini onayladı, ancak iade sürecini Romanya’daki duruşmanın sonuna erteledi.

37 yaşındaki Andrew ve 35 yaşındaki kardeşi Tristan, insan kaçakçılığıyla ilgili bir davada Romanya’da ayrı bir mahkemede görülüyor. o yargılanıyor.

Kararı bugün açıklayan temyiz mahkemesi, Tate ve kardeşi Tristan’ın polis nezaretinden derhal serbest bırakılmasına da karar verdi. Tates, İngiltere’nin tutuklama emri üzerine karar çıkana kadar 24 saat gözaltında tutuldu.

“Biz masumuz”

Serbest bırakılmalarının ardından gazetecilere konuşan Andrew Tate şunları söyledi: “Komik çünkü ben de İngiltere’ye gitmek için Romanya mahkemelerine başvurdum. Beş kez başvurdum ve reddedildim, artık evime dönebilirim. Bu harika bir haber” .

Tate, masumiyetini öne sürerek konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler masum insanlarız, çok masum insanlarız ve bunu zamanla herkes görecek ve bu hukuki süreci bitirip adımızı temize çıkaracağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

Tate, ürettikleri yetişkinlere yönelik içeriklerde erkeklerin kadınları sömürdüğü bir yaşam tarzını teşvik ederek milyonlarca hayran kazanmıştı. İnternet fenomeni haline gelen Tate, Haziran ayında Romanya’da erkek kardeşi ve iki Rumen kadınla birlikte insan kaçakçılığı, tecavüz ve kadınları cinsel istismar amacıyla suç çetesi kurmakla suçlanmıştı.

Aleyhlerindeki tüm suçlamaları reddeden kardeşler Romanya’da adli gözetim altında tutuluyor ve ülke dışına çıkmaları yasaklanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu