İstanbul’da 5 yılda yapılmış bir ulaşım yatırımı yok

0

Kurum, Bahçelievler Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Erzurumlularla İftar Sofrası” programında yaptığı konuşmada, bugünün Erzurum’un kurtuluşunun yıl dönümü olduğunu belirterek, Erzurumlu kardeşlerimizin milli mücadele meşalesini getirdiğini belirtti. 100 yıl önce ülkenin en karanlık ve en umutsuz milli günlerinde mücadele ve umut. Yaktığını söyledi.

Türkiye’nin 81 iline en iyi hizmeti ulaştırmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Kurum, şöyle konuştu: “Gece gündüz, her gün ve her zor anınızda yanınızda olduk. Hiçbir zaman bahane üretmeyi, bunların arkasına saklanmayı seçmedik. Biz hiçbir zaman iftira ve dedikodunun arkasında kalmadık, her zaman milletimizin yanında olduk.” “Sokakta yürüdük.” dedi.


“İstanbul’un 39 ilçesinde depreme karşı kentsel dönüşüm gerçekleştirmemiz gerekiyor”

Kurum, İstanbul’un sorun ve sorunlarına odaklanacaklarını, milletin kendilerine yönelik beklenti ve taleplerini asla göz ardı etmeyeceklerini belirtti.

Yaklaşık 70 gün boyunca İstanbul’a hizmet etme hayallerini vatandaşlarla paylaştıklarını belirten Kurum, şöyle konuştu: “Bugün buraya gelmenin bile eziyet ve ızdırap olduğu bir durumla karşı karşıyayız ve ne yazık ki pek çok misafirimiz bunu bile yapamıyor. Taşımacılıkta son 5 yılda yapıldı. İnşaatları bir yana, ihalesini yaptığımız metro hatlarını bile iptal ettiler. Bu da yetmezmiş gibi tünellerimizi kazıp beton dökerek tarih yazdılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi yalanın peşinde olurlarsa olsunlar milletimizin yanında yürüyeceğiz. ” dedi.

Kurum, 5 yıl içinde İstanbul metro hattını 650 kilometreye çıkaracağının altını çizerek, şöyle konuştu:

“İstanbul’da metro olmayan mahalle kalmayacak. Vatandaşımız nereye, ne zaman gideceğini bilecek ve hizmeti en iyi şekilde alacak. İstanbul’umuz bir deprem şehri. Olacağını biliyoruz.” İstanbul’umuzda deprem olacak ve olası depremlerden dolayı büyük kayıplar yaşanacak.” Bilim adamlarımız bugünden itibaren İstanbul’un 39 ilçesinde kentsel depreme karşı dönüşüm gerçekleştirmemiz gerektiğini söylüyor.

Depreme dayanıklı dönüşüm için 650 bin konut yapacağımızı, bunun yarısının büyükşehir belediyesi olarak tarafımızdan karşılanacağını ve İstanbul’un dönüşümünde tek bir bina kalmayıncaya kadar tüm sorumluluğu üstleneceğimizi açıkladığımızda. Riski göze alan bu yarı zamanlı belediye başkanı, “Gerek yok. İstanbul’da 650 bin konut yapılmamalı” diyor.

Son 5 yılda deprem bütçesinin reklam bütçesinin iki katını harcadılar. Reklama para ayırdılar, reklama zaman ayırdılar, algıya zaman ayırdılar ama ne yazık ki deprem dönüşümümüze ne kaynak ne de zaman ayırdılar.”

Kurum, 31 Mart’ta sadece İstanbul’un cumhurbaşkanı değil, aynı zamanda İstanbul halkının kardeşi, oğlu ve yol arkadaşı olmayı arzuladıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: “İnanıyorum ki ‘Vardır’ hadisinin müjdesini alacağız. ‘Birlik’te merhamet ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ta İstanbul’umuzu hep birlikte birleştireceğiz.” “Bunu yükselteceğiz ve İstanbul’umuzu size layık bir şehir haline getireceğiz.” Dedi.

Programa Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş