Koca’dan ‘Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ açıklaması

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca“Gazze’de ihtiyaç sahibi ve tıbbi açıdan uygun görülen diğer çocuk ve yetişkin yoğun bakım hastalarının gerekli koordinasyonu sağlayarak en kısa sürede ülkemize nakli konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.”

Bakan Koca, sosyal medya hesabından Gazze’ye ilişkin bir açıklama yayınladı.

Uluslararası toplumun bilerek hastaların ölmesine izin vermekle hayatlarını kurtarmak arasında bir tercih yapması gerektiğini belirten Koca, şöyle konuştu: “Gazze’de faaliyet gösteren Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, yakıt yetersizliği nedeniyle dün faaliyetlerini tamamen durdurmak zorunda kaldı ve “Tüm çabalarımıza rağmen” Kurumlara ve uluslararası topluma uyarı ve çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Koca, açıklamasına şöyle devam etti:

“Gazze’de kaynak yetersizliği nedeniyle taburcu olmak zorunda kalan kanser hastalarının tedavilerinin devamı ve diğer çocuk ve yetişkin hastaların yoğun bakıma nakledilmesi için Türkiye olarak her türlü desteği vermeye hazırız.” İhtiyaç sahibi ve tıbbi açıdan uygun görülenlerin en kısa sürede ülkemize ulaştırılması ve gerekli koordinasyonun sağlanması.” “Uluslararası toplum ve ilgili kurumların çağrımıza bir an önce yanıt vermesini ve harekete geçmesini bekliyoruz. Uluslararası toplum ve ilgili kurumlar ne yazık ki hastaneye yönelik saldırıları önlemek için yeterli önlemi almadı. Artık hastaların hayatını kurtarın. kaçınılmaz bir görev. Hastaların hayatını kurtarmaktan başka seçenek, hastaları bilerek ölüme terk etmektir.” “‘Bunun sorumluluğunu alabilir miyim?’ diyen var mı?”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş