ABD komandoları savaş bölgesinde! Pentagon doğruladı… Görev: Rehine operasyonu!

0

ABD, Hamas’ın elindeki rehineleri kurtarmak için kara operasyonu başlatan İsrail’e destek amacıyla onlarca özel harekât komandosu gönderdi. New York Times, komando; FBI, Dışişleri Bakanlığı ve ABD’nin diğer mahkum kurtarma uzmanlarıyla birlikte bölgedeki çalışmalarını hızlandırdığını yazdı.

HAMAS’TA 200’DEN FAZLA REHİN VAR

Pentagon’un özel operasyonlardan sorumlu üst düzey yetkilisi Christopher Maier, yaptığı açıklamada İsrail’deki Amerikan komandolarının, Hamas’ın 7 Ekim’deki sürpriz sınır ötesi saldırıları sırasında yakalanan 200’den fazla rehinenin bulunmasına yardım ettiğini söyledi.

Maier, Washington’daki özel operasyonlar konferansında “İsraillilere birçok konuda aktif olarak yardım ediyoruz” dedi. Başlıca görevlerinden birinin, Amerikalı rehineler de dahil olmak üzere rehinelerin kimliğini tespit etme konusunda İsrail’e yardım etmek olduğunu söyledi ve şunu ekledi: “Bunu yapmak gerçekten bizim sorumluluğumuz.”

Onlarca Komando SAVAŞ BÖLGESİNDE

Maier şu anda İsrail’de kaç ABD özel harekât kuvvetinin bulunduğunu söylemeyi reddetti. Ancak diğer ABD’li yetkililer, Savunma Bakanlığı’nın, 7 Ekim’de İsrail’de önceden planlanmış eğitim veren küçük bir ekibin yanı sıra, son haftalarda birkaç düzine komando da gönderdiğini söylüyor.

Operasyonel konuları görüşmek üzere anonimlik koşuluyla konuşan yetkililer, komandoların İsrailli meslektaşlarıyla yapılacak görüşmelerde FBI, Dışişleri Bakanlığı ve diğer ABD hükümetinin rehine kurtarma uzmanlarına katılacağını söyledi.

SIKLIKLA

DİĞER ÜLKELER DE ÖZEL BİRLİKLER GÖNDERİYOR

Bazı Batılı ülkeler, vatandaşlarının İsrail veya Lübnan’dan olası büyük ölçekli bir kurtarma ve tahliye operasyonuna yardımcı olmak için özel kuvvetlerinin küçük ekiplerini gizlice İsrail’e yaklaştırdı.

Maier, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bölgedeki ABD özel harekât kuvvetleri, vatandaşlarımızın evlerinden çıkması ve büyükelçiliklerimizin güvende tutulması için yardım etmeye hazır.”

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tutuklu Dilan Polat'tan şaşırtan talep!  Tutuklu Dilan Polat’tan şaşırtan talep! “Burası cildime iyi gelmiyor…”
    Bakan Bolat açıkladı: Yalova'da uyuşturucuyla mücadele operasyonu! Bakan Bolat açıkladı: Yalova’da uyuşturucuyla mücadele operasyonu!
Unutulmak üzere!  Cinsel gücü artırın ve enfeksiyonları ortadan kaldırın! Unutulmak üzere! Cinsel gücü artırın ve enfeksiyonları ortadan kaldırın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking