Fazıl Say, CHP liderini eleştirdi: ‘Bilinçsel düşüş yaşadım’

0

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Bahar Feyzan'ın YouTube kanalına konuk olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Youtuber olabilirim” diyerek şarkı listesini paylaştı. Ahmet Kaya'dan Cem Karaca'ya kadar birçok büyük ismin yer aldığı şarkı listesi, ünlü piyanist Fazıl Say tarafından eleştirildi.

''OY POTANSİYELİ BİLİNMİŞTİR''

Say, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Özgür Özel'in en sevdiği 15 şarkıyı paylaştığı listeyi gördüm. Bir anlık 'bilinç kaybı' yaşadım. Biraz arabesk, pop, popüler kültür, haklı, 'herkese bir şarkı' listesi oluşturulmuş. oy potansiyeli.
Ancak 15. sıradaki şarkı dikkatimi çekti. Berlin Filarmoni Orkestrası! Ah kardeşim, Berlin Filarmoni bir orkestranın adıdır. Bir şarkı ya da sanat eseri değil. Ne dinliyorsun? Beethoven'ın Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan Yedinci Senfonisi? Hangi şef? Neden? Bu nedir? Açıklamak.
Annem eczacıdır. Bunu bütün eczacılar bilir ve bütün eczacıların çocukları da işçi eczacıdır. “Eczacılar kültürlüdür, bunları söyleyemezsiniz.”
“Ayrıca Özgür Bey'in listesindeki 'Yiğidim Aslanım' şarkısının müziği (yani bestecisi) THEODORAKIS'e göre düzeltilmiş. Son yıllarda bunu ben de bilmiyordum, bu gelişmeye biraz şaşırdım, doğrusu çok şaşırdım, yayınevleri ve telif kurumları öyle bildirdi. O eklemeye ihtiyaç var, @herkesicinCHP'yi bu konuda uyaralım.
Arabesk listesine gelince gönlün ne istiyorsa onu çal kardeşim. Ne istersen… Ama bil ki bu Atatürk'ün yolu değil!!!”

İsimsiz-1

CHP CUMHURBAŞKANI ÖZEL'İN PAYLAŞTIĞI 15 ŞARKI

Özel'in en çok istediği 15 şarkı olarak paylaştığı şarkılar şöyle:
Ahmet Kaya – Sonra ve Sonra
Ayta Sözeri – Twisted Twisted
Cem Karaca – Ey Leyli
Manuş Baba – İki gözümün çiçeği
Mümin Sarıkaya – Hayattan yoruldum
Zülfü Livaneli-Yiğit aslanım
Kızılırmak – Gidenlerin ardından
Cem Adrian – Gel diyorsun
Sezen Aksu – Begonvil
Funda Arar – Senden öğrendim
Ahmet Kaya – Yorgun Demokrat
MFÖ – Sarı laleler
Dream Street Sakinleri – Bir Aşk Ateşi
Şebnem Ferah – Başından beri temiz
Berlin Filarmoni Orkestrası

Sıkmak
Türkiye amacına ulaştı, müttefikler bunu takdir etti!  NATO zirvesinde bu açıkça kaydedildi.Türkiye amacına ulaştı, müttefikler bunu takdir etti! NATO zirvesinde bu açıkça kaydedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu