Elon Musk’ın sahibi olduğu X’te yetişkinlere yönelik cinsel içeriklere izin verilecek 

0
Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Yetişkinlere yönelik ve şiddet içerikli paylaşımların 18 yaş altı veya görmeyi tercih etmeyen kullanıcılar tarafından görüntülenmesinin engelleneceği açıklandı.

REKLAM

Sosyal medya platformu X artık yetişkinlere yönelik cinsel içerikli gönderileri onayladı.

Bir süre önce resmi olarak Twitter olan adını X olarak değiştiren Elon Musk'un sahibi olduğu sosyal medya platformu X, yeni kararlar aldı.

Bu nedenle resmi olarak pornografik içeriklere izin verilmesine karar verilirken, yetişkinlere yönelik ve şiddet içeren paylaşımların 18 yaş altı veya görmeyi tercih etmeyen kullanıcılar tarafından görüntülenemeyeceği açıklandı.

Yeni politikalar, çocukların sosyal medyada uygunsuz içeriğe erişmesini önlemek için dünya çapındaki platformlarda düzenleyici baskıların artmasıyla birlikte geliyor.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk'un satın alınmasının ardından bir dizi değişiklik yaptığı X, tarihsel olarak insanların platformda yetişkinlere yönelik içerik yayınlamasını engellemedi.

OnlyFans gibi abonelik hizmetlerinde içerik oluşturan kullanıcılar, X'i yıllardır tanıtım amaçlı kullanıyor.

18 yaş altı veya profilinde doğum tarihi belirtmeyen kullanıcılar bu içeriği göremeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking