Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı’na Yavuz Selim Kıran atandı!

0

Söz konusu atamalar, 2504 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca yapılmıştır. 3.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan ziyareti sırasında Yavuz Selim Kıran’ı Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ile özel olarak tanıştırdı.
Kıran, açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile bizzat tanıştırılmaktan onur duydum.”

Yavuz Selim Kıran kimdir?

1985 yılında Ordu/Ünye’de doğan Yavuz Selim Kıran, eğitimini Anafartalar İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Ünye Anadolu Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve eğitimine Ankara’da devam etti. Bölümünü 1 yıl erken başarıyla bitirmeyi başardı.

Üniversite eğitiminin ardından Başbakanlığa basın ve halkla ilişkiler danışmanı olarak atandı ve Başbakanlık döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını hazırlayan ekipte yer aldı. Daha sonra Genel Sekreterliğin yanı sıra Avrupa Birliği İşleri Genel Sekreterliği Danışmanı; Avrupa Birliği Bakanlığı’nda bakanlık danışmanı, TÜBİTAK Başkan danışmanı ve TÜSSİDE Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile uzun yıllar işbirliğini sürdürmüş ve bugüne kadar devam ettirmiştir. Dışişleri Bakanı Başdanışmanı ile olan ilişkisi.

2008 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlediği “Geleceğin Liderleri” eğitim programına seçilerek Transfuse Association ve College of Europa’nın düzenlediği Liderlik Gelişim Programı’na seçilen tek Türk katılımcı olarak adından söz ettirdi. Temmuz 2008 ile Nisan 2009 arasında Bosch Vakfı’nın himayesinde.

AK Ordu Partisi’nin 2018 genel seçimlerinde milletvekili adayı Yavuz Selim Kıran, 7 Ağustos 2018’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve bir erkek çocuk babası olan Kıran, halen Ankara’da büyükelçi olarak görev yapıyor. 2022’den beri Zagreb.

(İHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bolu'da korkutan depremBolu’da korkutan deprem
Isıas Otel Davası ertelendi!Isıas Otel Davası ertelendi!
Erdoğan'ın konuşmasının ardından Hulki Cevizoğlu gündem olduErdoğan’ın konuşmasının ardından Hulki Cevizoğlu gündem oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking