Telif hakkı bitti: Mickey Mouse korku filmi karakteri olarak geri dönüyor

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Çocuklar şunu görmemeli: İlk versiyonu “kamu malı” olan sevilen Disney faresi Mickey Mouse, bir anti-kahraman olarak geri dönüyor. Mickey Mouse’un başrolde olduğu ilk korku filmine hazır olun.

REKLAM

ABD merkezli medya ve eğlence şirketi Disney’in dünyaca ünlü karakterleri Mickey ve Minnie Mouse, 1 Ocak 2024’te “kamu malı”na girdi.

İki karakterin konuşulmayan versiyonlarının yer aldığı 1928 tarihli kısa film “Steamboat Willie” artık telifsiz, yani film yapımcıları sevilen karakterleri ve ticari markalarını istedikleri gibi izinsiz ve herhangi bir tazminat ödemeden kullanabilirler.

Bu haberin hemen ardından Mickey Mouse’un başrolde olduğu yeni bir korku filminin fragmanı yayınlandı.

“Mickey’s Mouse Trap” filminin özeti şu şekildedir: “Bugün Alex’in 21. yaş günüdür ama eğlence parkında gece vardiyasında çalışması gerekir. Arkadaşları ona sürpriz yapmak ister ama Mickey Mouse gibi giyinmiş maskeli bir katil kapıyı çalar. onlarla bir oyun oynamaya karar verir.”

Filmin yönetmeni Jamie Bailey yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sadece eğlenmek istedik. Yani Steamboat Willie’den Mickey insanları öldürüyor. Bu çok saçma. Bunu yaparken eğlendik ve bence bu da gösteriyor.”

Mickey Mouse Trap’ta Mickey Mouse’un başına gelenler, iki yıl önce bir başka ünlü çizgi film karakteri Winnie the Pooh’un da başına gelmişti.

AA Milne’ın orijinal Winnie the Pooh’u 2022 yılında kamu malı haline geldi ve Winnie the Pooh, “Winnie-The-Pooh: Blood & Honey” filminde bir korku filmi karakteri haline geldi.

Pooh’un arkadaşı Tigger da bu yıl kamuya açıklanacak ve yeniden bir anti-kahraman olması bekleniyor.

“Winnie-The-Pooh: Blood and Honey”, 2023’ün en kötü eleştirilerinden bazılarını almasına rağmen, 100.000 dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 5,2 milyon dolar hasılat elde etti.

“Mickey Mousetrap” için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak söylentiler Mart ayını işaret ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking