Soğuk havalar bu ağrıları tetikliyor

0

Kronik ve tekrarlayan omurga sorunları insanların hayatını çekilmez hale getirebilir. İnsanların günlük yaşam kalitesini ciddi oranda düşüren bu sorunlar, özellikle soğuk dönemlerde (sonbahar ve kış) daha da artıyor.

Kronik bel, boyun ve sırt ağrılarının pek çok nedeni olabilir (disk aşınması, sinir sıkışması vb. gibi). Bu kronik ağrılar soğuk algınlığıyla tetiklenir ve herhangi bir sorun olmasa bile ağrı yeniden ortaya çıkmaya başlar. Bunun sonucunda kişiler kollara ve bacaklara yayılan hareket kısıtlılığı, sertlik, ağrı ve uyuşukluk yaşarlar.

Soğuk ortamlar çünkü sıcak ortamlarda omurga daha rahattır

Spazmları, gerginliği ve hareket kabiliyetini sınırlandırır ve dolayısıyla omurganın direncini azaltır. Sıcak ortamlarda kaslar gevşer ve dolayısıyla omurganın hareketleri kolaylaşır.

Op. Kerem Bıkmaz şunları söyledi: “Omurga sağlığını korumak için; fazla kilolardan kurtulun, sigaradan uzak durun, çok ağır yük kaldırmaktan kaçının, egzersiz yapmayı unutmayın, hareketsiz yaşam tarzından uzak durun, Kalmayın. Uzun süre aynı pozisyonda kalmayın, soğuk havalarda arabanın camından rüzgarı dışarı üflemeyin.” “Elinize bir nesne alırken uzanmayın, yumuşak, alçak ve derin koltuklara oturmayı tercih etmeyin” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş