SASA, çalışan sayısını 9 yılda 14 binin üzerine çıkardı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Şirketin açıklamasına göre, SASA çalışanlarının sayısı 9 yılda 1.150'den 14 binin üzerine çıkarken, taşeron işçiler de şirketin bordrosuna geçti. İstihdama ayrılan bütçe işletme maliyetlerinin yüzde 7'sini oluştururken, en düşük ücret asgari ücretin yaklaşık yüzde 50 üzerinde.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdemoğlu Holding ve SASA yönetim kurulu üyesi Mehmet Şeker, şirketin insan kaynakları yönetiminin stratejik ve etik bir yaklaşımla yönetildiğini söyledi.

SASA'nın, Erdemoğlu Holding bünyesine katıldığı 2015 yılından bu yana nitelikli işgücüne yönelik istikrarlı adımlar attığını kaydeden Şeker, bu süreçte atılan en önemli adımlardan birinin, nitelikli işgücünün yaklaşık yüzde 15'ini oluşturan taşeron işçilerinin de bünyeye dahil edilmesi olduğunun altını çizdi. . toplam çalışan sayısı, şirketin bordrosunda yer aldığını ve bu adımın kendi inisiyatifiyle atıldığını belirtti. Sendikanın bu yönde bir talebinin olmadığını da belirtti.

Şeker, istihdamın üretim maliyetlerinde yüzde 7 civarında bir paya sahip olduğunu vurgulayarak, SASA'nın Adana ve bölge istihdamına katkısının büyük olduğunu kaydetti.

“SASA İÇİN İSTİHDAM HEM ETİK, HEM STRATEJİKTİR”

Şeker, son dönemde bazı haberlerde şirketin İK uygulamalarına ilişkin yanıltıcı bilgilerin paylaşıldığına dikkat çekerek, SASA'nın istihdam yaklaşımının sadece stratejik değil aynı zamanda etik olması için çalıştıklarını ve sendikalarla ilişkilerinin de bu çerçevede geliştiğini anlattı. prensip.

SASA bünyesinde örgütlenirken birçok sendikayla yakın işbirliği içinde çalıştıklarını belirten Şeker, bu sendikalarla birçok toplu iş görüşmesini bizzat kendisinin yürüttüğünü vurguladı.

SASA'da en düşük net maaşın mevcut asgari ücretten yüzde 47 daha yüksek olduğunu belirten Şeker, şirketin maaşları dinamik bir yaklaşımla güncellediğini, SASA'nın çalışanlarına maaşın yanı sıra birçok ikramiye ve yan haklar sunduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş