Rus muhalif Aleksey Navalni’nin cenazesi annesine teslim edildi

0

Navalni’nin sözcüsü Kira Yarmish, sosyal medya hesabından yetkililerin cenazenin “ailenin istediği ve Aleksey’in hak ettiği şekilde” gerçekleşmesine izin verip vermeyeceğini bilmediğini söyledi.

REKLAM

Geçtiğimiz hafta cezaevinde aniden hayatını kaybeden Alexei Navalni’nin sözcüsü Kira Yarmiş, Rus muhalefet liderinin naaşının annesine teslim edildiğini duyurdu.

Yarmish, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, cenazenin “ailenin istediği ve Aleksey’in hak ettiği şekilde” gerçekleşmesine yetkililerin izin verip vermeyeceğini bilmediğini söyledi.

Daha önce Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya, “kötü” Vladimir Putin’i kocasının naaşına “işkence yapmakla” suçlamış ve Rus yetkililerden naaşı defnedilmek üzere teslim etmesini talep etmişti.

Üst düzey Rus kanaat önderleri, sanatçılar ve aktivistler naaşın annesine teslim edilmesi çağrısında bulunurken, Navalny’nin annesi Lyudmila Navalnaya, Rus müfettişlerin, Navalny halka açık bir cenaze töreni olmadan gömülmeyi kabul edene kadar naaşını teslim etmeyi reddettiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu