Özgür Karabat: Türkiye kağıt üstünde gri listeden çıktı, vatandaşın üzerindeki gri bulutlar ise bitmiyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, sosyal medya paylaşımında, Türkiye'nin Mali Eylem Gücü'nün “gri listeden” çıkarılmasına rağmen ekonomideki kötü gidişatın devam ettiğini vurguladı.

Karabat, enflasyonla mücadele kapsamında asgari ücrete geçici bir artış yapılmayacağını, emeklilere herhangi bir sosyal yardım yapılmayacağını, elektrik fiyatlarına da yüzde 38 oranında zam yapılacağını söyledi. Mali Eylem Gücü'nün kararının ardından “Biz yaptık” paylaşımı yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in elde ettiği tek sonucun insanları daha da yoksullaştırmak olduğunu söyledi.

''KAĞITTA YAZDI''

Karabat'ın yazısı şöyle:

“Kağıt üzerinde Türkiye gri listenin dışında ama vatandaşların üzerindeki gri bulutlar bitmiyor. Enflasyonla mücadele kapsamında asgari ücrette geçici bir artış olmadı. Emeklilere sosyal yardımdan pay verilmiyor. Hatta Öğretmenlerin içtiği çaya hile karıştırıldı Peki karşılığında ne yapıldı? 1 Temmuz'dan itibaren elektriğe yüzde 38 zam yapıldı.

Vatandaşlar zaten geçim sıkıntısı çekiyor. Hem elektrik faturaları artacak hem de enerji maliyeti yüksek olan ürünlerde fiyat artışları yaşanacak. Singapur'dan “Biz yaptık” diye tweet atan Mehmet Şimşek, halkı daha da yoksullaştırmayı başardı. Havaların çok sıcak olduğu, klimaların çalıştığı bir dönemde elektrik fiyatlarına bu kadar zam yapılması kabul edilemez. Barınma, sağlık, eğitim, beslenme, ısınma ve soğutma vatandaşın hakkıdır! AKP bu hakları her alanda gasp ediyor. Özelleştirilen enerji sektöründe şirketlerin kâr edebilmesi için yüzde 38 oranında artış yapıldı. “Vatandaşların serveti bu şekilde bazı şirketlere aktarılıyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking