Netflix’in ‘TikTok Tarikatı’ belgeseli gündem oldu: Belgeselden sonra ölüm tehditleri aldılar! – Son Dakika Yaşam Haberleri

0

Netflix belgeseli “Şeytan için Dans Etmek: 7M TikTok Kültü” 29 Mayıs'ta kamuoyuna yayınlandı.

Üç bölümlük belgesel dizisi, 7M adlı bir yetenek yönetimi şirketinin parçası olduklarına inanan bir grup TikTok dansçısını konu alıyor.
Belgesel dizisi, kız kardeşi Melanie ile birlikte “Wilking Sisters” adında popüler bir TikTok ve YouTube kanalına sahip olan dansçı ve içerik yaratıcısı Miranda Wilking'e odaklanıyor. Aynı zamanda 7M lideri ve kendini “Tanrı'nın adamı” ilan eden, Shekinah adlı yalnızca davetlilerin kabul edildiği bir kilisenin papazı olan Robert Shinn'in portresini de çiziyor.

Miranda Wilking, TikTok'ta 3,3 milyondan fazla takipçi kazandıktan sonra 2021'in başlarında aniden sosyal medya platformundan kayboldu. Şubat 2022'de ailesi, canlı bir sosyal medya yayınında Miranda'nın beyninin, yönetimin kurucusu Robert Shinn tarafından yıkandığını söyledi. şirket 7M Film.

Belgeselde 7M'den kaçan üyeler de hikayelerini paylaştı. Dizide de yer alan eski bir üye olan Priscylla Lee'nin şu anda Shinn ve diğer Shekinah üyelerine karşı bir davası var.

Belgesele “tek taraflı” diyerek tepki gösteren dansçı Miranda Derrick, belgeselin yayımlanmasından bu yana internette ölüm tehditleri aldığını söyledi. Derrick, sosyal medya paylaşımında bazı kullanıcıların kendisini ve ailesini hedef aldığını söyledi.

Derrick, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Normalde bu tür içerikler üretmediğimi biliyorum. Sadece şeffaf ve biraz savunmasız olmak istedim. Bu belgeselden önce kocam ve ben kendimizi güvende hissediyorduk. İkimiz de arabalarımızda takip ediliyoruz, nefret mektupları alıyoruz, ölüm tehditleri alıyoruz, “İnsanlar bize intihar etmemizi söyleyen mesajlar gönderiyor ve zulme uğruyoruz. Annemle babamın ve kız kardeşimin bunu nasıl yaptığını anlamıyorum. Bu belgeselin bana veya ilişkimize bir şekilde yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Luminate'in son yayın derecelendirmelerine göre “The Devil's Dancers: A TikTok Cult Called 7M” 31 Mayıs – 6 Haziran haftasında yaklaşık 4,4 milyon kişi tarafından izlendi.

Netflix, Variety'ye belgeselin bu yılın sonlarında Haber ve Belgesel Emmy Ödülleri'nde değerlendirilmek üzere sunulacağını doğruladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking