İtalya Temsilciler Meclisi’nde oylama sırasında kavga çıktı

0
Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

İtalya Temsilciler Meclisi'ndeki yasama görüşmeleri sırasında, muhalefetteki Beş Yıldız Hareketi (M5S) Milletvekili Leonardo Donno, bayrak açmasının ardından çıkan arbedede yumruklandı.

REKLAM

İtalya parlamentosunun alt meclisi Temsilciler Meclisi'nde, hükümetin bölgelere daha fazla özerklik tanıyan tartışmalı tasarısının oylanması sırasında Çarşamba günü kavga çıktı.

Kavga, Beş Yıldız Hareketi'nden (M5S) milletvekili Leonardo Donno'nun tasarının mimarı olan Birliğin Bölgesel İşler Bakanı Roberto Calderoli'ye yaklaşarak İtalyan bayrağını açmasıyla çıktı.

İki polis memuru Donno'yu Calderoli'den ayırmaya çalışırken, arbedeye Başbakan Giorgia Meloni'nin hükümet koalisyonunda yer alan Lig ve Fratelli d'Italia'dan (FdI) milletvekilleri de katıldı.

Leonardo Donno daha sonra meclis sağlık personeli tarafından tekerlekli sandalyede Oda'dan alınarak revire götürüldü.

“Meloni hükümeti saflarında şiddete ulaştık. Bakan Calderoli'ye giden üç renkli bayrağımız için Leonardo Donno'ya saldırdılar, çünkü Meloni, Salvini ve Tajani'nin imzaladığı özerkliğe karşıyız. İtalya'nın dağılması.” “Hukuka hayır diyoruz. Milletvekilimiz sedyeyle Meclis'ten ayrıldı. Ellerinizi üzerimizden ve üç renkli bayrağımızdan çekin.” diyerek hükümeti eleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu