Hayvan hakları aktivistleri İngiltere Kralı Charles’ın portresini hedef aldı

0
Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Charles III'ün İngiltere Kralı olarak taç giyme töreninden sonra sunumuna tepki uyandıran ilk portresi, bu kez hayvan hakları savunucularının hedefi oldu.

REKLAM

Hayvan hakları hareketi Animal Rising'den aktivistler, Salı günü İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen eylemde, İngiltere Kralı III. Charles'ın ilk resmi portresine Wallace ve Gromit animasyon film serisinden posterler yapıştırdı.

Kampanyacılar, Jonathan Yeo'nun geçen ay açılan Londra'daki Philip Mold Galerisi'nde sergilenen portresini şöyle adlandırdı: “yeniden boyamak Yaptıklarını söylediler.

Aktivistler, İngiliz hükümdarının yüzünün üzerine Wallace'ın karakterinin yüzünün yer aldığı bir poster yerleştirdiler ve portreye bir konuşma balonu eklediler.

Konuşma balonunda şunlar yazıyor: “Peynir yok, Gromit. Kraliyet Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği'nin (RSPCA) çiftliklerindeki bu zulme bak!” Açıklamaları dikkat çekti.

Kampanyacılar yaptıkları açıklamada, “Kral Charles'ın 'Wallace ve Gromit'in büyük bir hayranı olduğu göz önüne alındığında, RSPCA'nın dikkatini çiftliklerdeki korkunç sahnelere çekmenin daha iyi bir yolunu düşünemezdik” dedi.

İngiliz The Telegraph gazetesine yaptıkları açıklamada kampanyacılar, Kral III. Charles'a “adının RSPCA onaylı çiftliklerin çektiği korkunç acılarla anılmasını isteyip istemediğini ciddi olarak düşünmesi” çağrısında bulundu.

Taç giyme töreninden sonra yapılan ilk portre olan bu eser, tanıtıldığında çeşitli tepkiler aldı Arabayı o kullanmıştı.

Aktivistlerin, RSPCA tarafından “güvenli” olarak kabul edilen çiftliklerdeki yaşam standartlarını eleştiren eylemi, Kral III. Charles'ın bu kurumun hamisi olması nedeniyle özel bir önem taşıyor.

Yakın zamanda yayınladıkları Animal Rising bir ilişkideüyelerinin “RSPCA Garantili” etiketiyle ödüllendirilen 45 farklı çiftliği ziyaret ettiğini ve “fabrika çiftçiliği ve her birinde ciddi hayvan zulmü” bulduğunu belirterek, hükümdarı hayır kurumuna verdiği desteği askıya almaya çağırdı.

Galeri, olayın kısa sürede sona erdiğini ve sanat eserinde herhangi bir hasar oluşmadığını söyledi.

RSPCA, Animal Rising'in iddialarına bir açıklamayla yanıt verdi ve “RSPCA Asserted sertifikalı çiftliklerin refahıyla ilgili her türlü endişenin son derece ciddiye alındığını ve RSPCA Asserted bu iddiaları araştırmak için hızlı bir şekilde harekete geçti” dedi.

Açıklamada ayrıca şunlar belirtiliyor: “Animal Rising'in çiftçilik operasyonlarımızda karşılaştığı zorluklara açık ve şeffaf bir şekilde yanıt verdik. Her ne kadar Animal Rising'in de bizim gibi hayvanlar için en iyisini istediğini anlasak da, onların faaliyetleri dikkat dağıtıcıdır ve her hayvan için daha iyi bir sonuçtur. ” .” “Bu, dünyayı yaratmak için yaptığımız çalışmaya aykırı.”

Kurum tarafından yapılan açıklamada ayrıca RSPCA liderlerinin bu eylem karşısında “şok oldukları” belirtildi.

RSPCA açıklamasında, “Çalışmalarımızın incelenmesini memnuniyetle karşılıyoruz ancak hiçbir türdeki yasa dışı faaliyete tolerans gösteremeyiz” diye ekledi.

Ek kaynaklar • Telegraph, Hayvanların Yükselişi Facebook

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş