Ciaran Fırtınası: Fransa’da 1 milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı

0

Ciaran Fırtınası İngiltere ve Fransa kıyılarını vurmaya başladı.

REKLAM

İngiltere ve Fransa kıyılarına ulaşan Ciaran Fırtınası nedeniyle bir milyondan fazla insan elektriksiz kaldı. Bölgenin onlarca yıldır gördüğü en şiddetli hava olayının İngiltere, İrlanda, Fransa ve İber Yarımadası’nı etkilemesi bekleniyor.

Son günlerde Ciaran Fırtınası nedeniyle şiddetli yağmur ve su baskını uyarıları yapıldı. Çarşamba akşamı İngiltere kıyılarına ulaşan fırtına, perşembe sabahı da Fransa’nın kuzey bölgelerini vurdu.

Fransa’nın kuzeyinde saatte 200 kilometreye varan hızlara ulaşan fırtına, çok sayıda elektrik kesintisine ve ağaçların devrilmesine neden oldu. Brittany bölgesinde 1,2 milyon kişinin elektriksiz kaldığı bildirildi.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, Aisne bölgesinde ağacın kamyonun üzerine düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Fransa’nın toplam 24 farklı bölgesinde turuncu alarm verildi. Turuncu alarm, şiddetli fırtına ve şiddetli yağmurla ilgili risklere karşı uyarı anlamına geliyor.

Ülkenin kuzeyinde dahi devrilen ağaçlar nedeniyle bazı yerlerde yollar trafiğe kapatıldı.

Morbihan, Côtes-d’Armor ve Manche bölgelerinde araç kullanmamanız, ormanlık alanlara girmemeniz ve deniz kıyılarından uzak durmanız tavsiye edilir.

İngiltere Meteoroloji Ofisi, hızı 130 kilometreyi aşan fırtınanın Çarşamba gecesi ve Perşembe günü kıyı bölgelerini vuracağı konusunda uyardı.

Fırtınayla birlikte özellikle Kanal Adaları’nda kuvvetli yağış uyarısı yapılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking