Buzulların çekilmesiyle ortaya çıktı! Kayıp dağcı 22 yıl sonra bulundu

0

Peru'nun en yüksek dağlarından Huascaran'a 2002 yılında arkadaşlarıyla birlikte tırmanan 58 yaşındaki William Stampfl'in cansız bedeni, 22 yıl sonra bulundu. Hedefi And Dağları'ndaki 6.768 metre yükseklikteki dağın zirvesine ulaşmak olan Stampfl ve iki arkadaşı, tırmanış sırasında düşen çığ altında kaldı. Amerikalı dağcının cesedi, 5 Temmuz'da bölgedeki buzulların 5 bin 200 metre yükseklikte geri çekilmesi sırasında bulundu.

BEDENİ VE KIYAFETLERİ NEREDEYSE BASKILANMIŞTI!

Pasaportu ve ehliyetinin yanında olduğu anlaşılan dağcının kimliği kısa sürede belirlenerek doğrulandı. Buz ve dondurucu soğuktan dolayı dağcının vücut ve kıyafetlerinin iyi korunduğu bildirildi.

4. gün

1 KİŞİ HALA KAYIP

William Stampfl'in naaşı rehberler eşliğinde dağdan aşağıya taşındı. Çığ düştükten kısa bir süre sonra Stampfl'in bir arkadaşının cansız bedeni bulunurken, bir kişinin ise hâlâ kayıp olduğu öğrenildi.

bize 3 ver

Her yıl yüzlerce dağcının yerel rehberler eşliğinde ziyaret ettiği Huascaran Dağı'na ulaşmak yaklaşık bir hafta sürüyor.

bize 1 ver

Sıkmak
İmzaya açık!  Teklifin kapsamı İmzaya açık! “Köpeği uyut” teklifinin kapsamı daraltıldı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu