Bu şehirlerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji’den 8 il için sarı kodlu uyarı geldi: 9 Temmuz hava durumu…

0

Bugün Türkiye'de yine sıcak hava hakim. Yağışların doğu kesimlerde etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre; Ülkemizin tamamı parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in Toroslar kısmı, İç Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Hakkari ve Şırnak hariç) ile Bilecik ve Adıyaman civarındaki bölgelerde bulunmaktadır. Sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Karadeniz ve Kuzey Doğu Anadolu'nun bazı iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde toz taşınması bekleniyor.

BATI BÖLGESİNDE SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDEN YÜKSEK

Hava sıcaklıklarının önemli ölçüde değişmesi beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, doğu kesimlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genel olarak kuzeyden, yarın (Salı) öğle saatlerinde, Akdeniz kıyılarında ve Güneydoğu Anadolu'da güneyden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batı kesimlerinde kuzeyden kuvvetli, kuzey kıyılarda esecek. Ege'de ve Batı Pasifik'in iç kısımlarında. Karadeniz (40-60 km/saat). Bildiği gibi esmesi bekleniyor.)

ŞİDDETLİ YAĞMUR VE GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI

Yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Kuzey Doğu Anadolu'da kuvvetli olması beklendiğinden olası olumsuz etkilere karşı uyanık ve tedbirli olmak gerekiyor.

Rüzgârın, Marmara'nın batısı, Ege'nin kuzey kıyıları ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzeyden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden olası tehlikelere karşı uyanık ve tedbirli olunması gerekiyor. olumsuz olaylar.

8 İL İÇİN SARI KOD DİKKAT

Bunun yerine Bingöl, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Kars, Muş, Bayburt ve Ardahan için sarı kod uyarısı yapıldı.

ABu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son dakika |  Ayrıca bir güzellik merkezi de var!  Dilan Polat'ı sektöre kazandırdığını iddia eden fenomen Neslim Güngen, eşiyle birlikte gözaltındaSon dakika | Ayrıca bir güzellik merkezi de var! Dilan Polat'ı sektöre kazandırdığını iddia eden fenomen Neslim Güngen, eşiyle birlikte gözaltında
Ersan Şen ağzını açtığına bile pişman olduErsan Şen ağzını açtığına bile pişman oldu
Yüzlerce kişiyi dolandırdılar!  'Düğüm'le yakalandılarYüzlerce kişiyi dolandırdılar! 'Düğüm'le yakalandılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş