Brezilya’da Lula’nın, kalça ameliyatı sonrası sağlık durumu ‘stabil’

0

Brasilia’daki hastanede görevli doktorlar tarafından yapılan açıklamada, ameliyatın sorunsuz geçtiği hatırlatılarak, 77 yaşındaki Lula’nın en geç salı gününe kadar taburcu edileceği bildirildi.

REKLAM

Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın, cuma günü hastanede geçirdiği kalça ameliyatı operasyonu sonrası sağlık durumunu “stabil” olduğu ve cumartesi sabahı fizik tedaviye başlandığını açıklandı.

Brasilia’daki hastanede görevli doktorlar tarafından yapılan açıklamada, ameliyatın sorunsuz geçtiği hatırlatılarak, 77 yaşındaki Lula’nın en geç salı gününe kadar taburcu edileceği bildirildi.

Ameliyat sonrası büyük bir ihtimalle yürütece ihtiyaç duyacak olan Lula’nın, basına gönderdiği mesajda bu halde fotoğraf ve görüntü vermek istemediğini belirttiği ve şakacı bir dille “hastaneden çıktığımda beni yürürken yine her zaman olduğu gibi yakışıklı halimle göreceksiniz” dediği aktarıldı.

Ocak ayında tekrar göreve gelen Lula, ameliyat yüzünden yoğun yurt içi ve yurt dışı gezilerini ertelemek zorunda kalmıştı.

Doktorlar, yeniden eskisi gibi normal bir şekilde yürüyeceği konusunda güvence verdikleri Lula’nın en azından 4 hafta boyunca Brasilia’nın dışına çıkmayacağını duyurdu.

BM iklim konferansına katılması bekleniyor

Lula’nın kasım ayı sonunda Dubai’de düzenlenecek BM iklim konferansına katılması bekleniyor.

Çevre konuları ve Amazon Ormanlarının korunması konusunda gösterdiği çabayla tanınan Lula için bu konferansa katılmak büyük önem taşıyor.

Lula, küresel iklim açısından büyük önem taşıyan ülkesindeki Amazon Ormanlarının yok edilmesini 2030 yılına kadar sonlandıracağını vaat ediyor.

Eski bir sendika lideri olan Lula, 2003 ile 2010 yılları arasında da devlet başkanı olarak görev yapmış, Jair Bolsonaro’ya karşı kaybettikten sonra geçen yıl yeniden seçilme şansına sahip olmuştu.

Daha önce de sağlık sorunlarıyla boğuşan Lula, 2011’de gırtlak kanseri, geçen yıl kasım ayında ‘da ses teli ameliyatı olduktan sonra mart ayında zatürre geçirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş