Bakanlık’tan kadın girişimciler için web sitesi

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile “Kadın Girişimciliğinin Geliştirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” imzaladıklarını hatırlattı.

Türkiye'deki kadın girişimci sayısını artırmayı ve mevcut kadın girişimcileri güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Göktaş, şöyle konuştu: “Bu kapsamda Bakanlık olarak kadın girişimcilere yönelik eğitim, araştırma, finansal destek ve mentorluk faaliyetlerini bir araya topladık ve kadın girişimci olmayı hedefliyoruz. Girişimciler tek platformda Kadın girişimciler ihtiyaç duydukları bilgi ve desteğe “https://kadingirisimci.gov.tr/” adresinden ulaşabiliyorlar.

Web sitesinde kadın girişimciliği alanında kamu sektörü, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve uluslararası kuruluşların sunduğu hizmetlerin yer aldığını belirten Göktaş, “Destek ve teşvikler” başlığı altında bakanlıklar, KOSGEB gibi kurum ve kuruluşların olduğunu söyledi. , Fon kredi garantisi, bankalar, kalkınma ajansları vb. Kuruluşların sunduğu destek ve teşviklere kolaylıkla ulaşılabildiğini belirtti.


“İhtiyaç duydukları bilgiye daha hızlı ulaşabiliyorlar”

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş şunları kaydetti:

“Bakanlığımız ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz 'Kadının Kooperatifler Yoluyla Güçlenmesi Projesi' kapsamında 593 kadın kooperatifinin yer aldığı Kadın Kooperatifleri Web Portalına (www.kadinkoop.org) ulaşabiliyoruz. Kadın kooperatiflerini ve ürünlerini destekleyen ve kooperatifler arası işbirliği ağının oluşturulması konusunda destek veren kayıtlı (kayıtlı) kadın kooperatiflerinin çalışma alanları hakkında bilgi edinmek mümkündür.

Bakanlığımızca yürütülen “Genç Kadınlar Geleceğini Kuruyor Projesi” kapsamında oluşturulan dijital portalda (www.geleceginikurangenckadinlar.org) web sitesi üzerinden kadın girişimcilerimiz fırsatlar haritası üzerinden iş, staj, eğitim ve iş desteklerinden yararlanabilmektedir. . “Asistan desteğiyle yapay zekadan faydalanarak sorularını yazabiliyor ve ihtiyaç duydukları bilgilere daha hızlı ulaşabiliyorlar.”

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, sitede kadın girişimciliği alanındaki güncel durum ve verilerin yanı sıra kadınlara ilham verecek örnek kadın girişimcilerin başarı öyküleri, projeleri ve çalışmalarının da yer aldığını söyledi. çalışmalara ilişkin duyuru ve yayınlara ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş