Arakanlı Müslümanlara yönelik ırk ayrımcılığına son verin

0

Birleşmiş Milletler Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi (CERD), Hindistan'da Rohingya Müslümanlarına yönelik muameleye ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Hindistan, Rohingya Müslümanlarına yönelik ırk ayrımcılığına, zorla sınır dışı etmelere ve keyfi gözaltılara son vermeli” denildi. dedi.

Açıklamada ayrıca, zorla sınır dışı edilecek ve Myanmar'a geri gönderilecek Rohingya Müslümanlarının insan hakları ihlallerine maruz kalma riskiyle karşı karşıya olduğu belirtilirken, aralarında siyasetçilerin ve yetkililerin de bulunduğu Rohingya Müslümanlarına yönelik yaygın ırkçı nefret söylemi ve zararlı yaklaşımlara ilişkin raporların yayınlandığı kaydedildi. kamuya mal olmuş isimler arttı.

Açıklamada, “Çocuklar da dahil olmak üzere Rohingya Müslümanlarının yetersiz koşullar altında, bazı durumlarda yasal süreç veya hukuki temsile erişim olmaksızın keyfi ve toplu olarak gözaltına alındığına ilişkin raporlardan endişe duyuyoruz” denildi. Açıklamaya yer verildi.

Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşme'ye taraf ülkelere, bu eylemleri kınamaları ve bunların yeterince soruşturulup cezalandırılmasını sağlamaları çağrısında bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş