ABD’den İsrail’in Gazze’de UNRWA okulunu vurmasına ilişkin açıklama

0

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında İsrail'in Gazze'de hedef aldığı okula ilişkin kararını verdi.

Miller, İsrail ordusunun Gazze'deki UNRWA okuluna yönelik saldırıda 20-30 Hamas üyesini hedef aldığını ve bu isimleri açıklayacağını söylediğini belirterek, “İsrail'den bu isimler ve olayla ilgili kapsamlı bir değerlendirme bekliyoruz.” dedi.

İsrail ordusunun saldırısında 14 çocuğun ölümüyle ilgili soruları dikkatle yanıtlayan Miller, şunları söyledi: “Kamptan gelen görüntüleri ve suçlamaları gördük. 14 çocuğun öldürüldüğü doğruysa bunlar terörist değildi. Eğer öyleyse” 14 çocuğun öldürüldüğü doğru, terörist değillerdi. Bu saldırıda 14 çocuğun öldüğü doğruysa bir şeyler ters gitmiş olmalı.” dedi.

Miller, akıllara takılan sorulara yanıt olarak İsrail'in saldırıda hedef aldığını iddia ettiği Hamas üyelerinin isimlerini açıklamasını bekleyeceklerini belirterek, saldırıda sivillerin öldürülmesini kınamadı ancak İsrail'den tüm yardımları isteyeceklerini söyledi. gerekli bilgiler. saldırının ayrıntıları.

Miller'in sivillerle ilgili “Lapsus”u

Hamas üyelerinin yerleşim bölgelerinde ve okullarda sivillerin arasında saklandığını, son okul saldırısında da durumun böyle olduğunu belirten Miller, dil sürçerek İsrail'in Hamas'ı hedef alma hakkına sahip olduğunu söyledi: “İsrail'in bunları hedef alma hakkı var.” siviller.” dedi.

İsrail'in Hamas'ı hedef alma hakkının yanı sıra sivilleri de koruma yükümlülüğünün bulunduğunu söyleyen Miller, saldırının ABD'nin “kitlesel yerleşimlere yönelik kapsamlı olmayan saldırı” kırmızı çizgisini aşmadığını söyledi.

Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat mülteci kampında yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı UNRWA okuluna İsrail ordusunun saldırısında 14'ü çocuk, 9'u kadın 40 kişi hayatını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş